אודות

גבינה
על המחלבה

אנחנו מחלבת בוטיק לייצור גבינות פרימיום בשיטות מסורתיות הקיימת משנת 1991. במחלבה שלנו מבחר מגוון של גבינות חלב בקר המיוצרות בעבודת יד. ואנו מתמחים בגבינות קשות וחצי רכות כמו רוקפור, מנצ'גו, גאודה, אמנטל וקממבר ובעלת סדרה פרטית של גבינות הקרויות על שם מאפייניו הבולטים של האזור (כלנית, גררית, בשור ועוד). גבינות אלו ייחודיות ובלעדיות לנו ואנו קובעים את אופי המוצר, בעיקר בזכות חומרי הגלם שלנו. איכות החלב גבוהה מאוד ותכונותיו משקפית את תזונת הפרות הייחודית.

על המחלבה
הגבינות שלנו

הגבינות שאנו מייצרים מתאימות לחיך הישראלי, גם מבחינת מרקם וגם מבחינת טעם. כמו יין הטעם משתנה בהתאם לתנאי הסביבה של הפרות, מזון, מזג אויר, תנאים וכו. החלב שלנו מגיע מרפת הנמצאת במרחבי הנגב המערבי, שם הפרות נמצאות באזור כפרי רגוע ושלו, נהנות מאויר צח, מזון המיוצר במקום, רפתות מרווחות ללא רעש סביבתי ונטולות לחץ. תנאים אלו מביאים את הפרות לייצר חלב עשיר בטעם וארומה. מזג האוויר בנגב מאופיין בימים חמים ולילות קרים, אף הוא מעניק לחלב את אופיו המיוחד. גבינות הפרימיום שלנו מיוצרות באופן ידני ובתהליכים מסורתיים וטבעיים תוך שימת דגש על אפיון האזור ומיצוי התכונות והטעמים הייחודיים של חומרי הגלם. הגבינות מתיישנות במשך חודשים ארוכים בחדרי הבחלה מיוחדים בעלי טמפרטורה ולחות מבוקרים המאפשרים להן לפתח את הטעם המיוחד והאופייני לכל אחת מהן. מבנה המחלבה נעים, ממורק, מבריק ומצוחצח כמצופה.

גבינה
הגבינות שלנו
גבינה

הצוות שלנו וההישגים

אודות הצוות שלנו:

דגן פלג– גבן ראשי ומנהל עם ניסיון עשיר בייצור גבינות הכולל לימוד בצרפת, מדריך ומרצה בתחום.
דרור אור– שף מתמחה במטבח החלבי והתאמת השימוש בגבינות למטבח המקומי והביתי, גבן (השתלם באיטליה) ומנהל התחום הקולינרי.
יעקב בנאקוט– גבן ותיק ומנוסה.

הישגים ופרסים:
בתחרות “הגבינה של ישראל” (2009) זכתה מחלבת בארי בשלוש מדליות ב 3 קטגוריות שונות. תחרות הגבינות היחידה שהייתה בישראל מאז ומעולם. על קיר המחלבה מוצגות בגאון כתבי המלצה, תודות ואישורים לרוב,אך בולטות מכולן הן תעודות זכייה בתחרות הגבינות החשובה – תחרות הגבינה של ישראל.

גבינה 2009
גבינה 2009